Zmizne zlatý stafylokok sám, alebo sa musí preliečiť antibiotikami?

Zodpovedané
31. dec 2019

Dobrý deň,

môjmu synovi z výterov z nosa a hrdla zistili zlatého stafylokoka.

Zmizne stafylokok sám, alebo sa musí preliečiť antibiotikami?

Môže ísť syn do kolektívu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

do kolektívu ísť môže. V populácii je veľmi veľa nosičov tejto baktérie.

To, či preliečiť závisí od dôvodu robenia výterov. Ak sa robili, lebo je synček chorý, alebo má ísť na operáciu, tak je potrebné preliečenie.

Ak sa robili "iba preventívne" a synček je bez obtiaží, tak sa preliečovať nemusí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas