Akú prevenciu odporúčate, aby som nepreniesla moje baktérie na deti?

Zodpovedané
6. nov 2019

Dobrý deň,

z výterov z ústnej dutiny mi zistili zlatého stafylokoka a baktériu klebsiella. Mám 5 mesačné a dvojročné dieťa a bojím sa, že ich nakazím.

Akú prevenciu by ste mi odporučili?

Ako to môžem preniesť na deti?

Mám im dať urobiť kontrolný výter u pediatra?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak máte zdravotné ťažkosti ako napr. bolesť hrdla, zväčšené lymfatické uzliny a ak vyšiel pozitívny výter z hrdla, tak je vhodná antibiotická liečba.

Ak nemáte žiadne zdravotné ťažkosti a výter bol pozitívny, tak odporučila by som denne výplachy ústnej dutiny 3% peroxidom vodíka. Ten sa zriedi s vodou v pomere 1:1. Lokálne ešte môžete použiť Tantum verde alebo Gargantu.

Baktérie sa môžu preniesť na druhých blízkym kontaktom, ale nie vždy, záleží na tom, či deti majú zdravotné ťažkosti.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková