Dcérke dávam aj AR mlieko. Menej grcká, ale má bolesti bruška. Máme ho vysadiť?

Zodpovedané
30. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom štvormesačnej dcérky, ktorá papá umelé mlieko Hipp

Od začiatku dosť grcká. Niekoľkokrát po papaní dostala antirefluxné mliečko. Postupne zmiešame AR mlieko s normálnym Hipp. Len odkedy sme jej začali dávať AR mlieko, tak menej grcká, ale máva bolesti bruška.

Zvykneme jej zamiešať do mliečka aj kvapky Espumisan alebo SabSimplex.

Prejde dcére postupne bolesť bruška, alebo máme vysadiť AR mlieko?

Od malička po napapaní pekne odgrgne, ale nestačí jej 2-3x po sebe. Po hodine ju to grgnutie zobudí a musím ju zobrať na ruky.

Súvisí to s tým umelým mliečkom?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, bolesť bruška môže súvisieť s mliečkom -najmä ak to máte vy odpozorované.

Pri refluxe sú veľmi dôležité antirefluxné opatrenia - dobre odgrgnúť, po papaní mať dieťatko na rukách aspoň 30 minút, postieľku dať do antirefluxnej polohy, radšej dávať menšie dávku na jedno kŕmenie.

Ak grckanie nie je výrazné, dcérka priberá, nemá kašeľ a infekcie, tak skúste vysaďiť AR formulku a namiesto toho kúpte Gastrotuss sirup.

Ak bude tolerovať a nebude ju bolieť bruško, tak máme riešenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas