Môže antirefluxné umelé mlieko uškodiť?

Zodpovedané
21. jan 2022

Dobrý deň,

6 mesačný syn je dojčený a aj prikrmovaný umelým mliekom, lebo dostatočne nepriberal. Začal niekoľkokrát do dňa vracať. Keď bol iba dojčený, tak nemal tento problém.

Niekedy aj 2 hodiny po napapaní ešte vracia, niekedy aj 5-6x po papaní. Pije Hipp 2 mlieko.

Mám ho zmeniť za Hipp antirefluxné?

Môže sa AR mlieko miešať s obyčajným?

Napríklad 2 odmerky normal a 2 AR, aby ho nezapekalo.

Ďakujem

Dobrý deň,

skôr by som sa zamerala na vracanie a zavedenie príkrmov - ako prebieha prikrmovanie?, po akých potravinách vracia?, ako ich pripravujete? atď.

Antirefluxné mlieko môžete kombinovať pokojne, ale nebála by som sa zapekania, na každé dieťa pôsobí každé mlieko inak... Mlieko sa píše cestou OL , takže by som sa poradila s OL

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička