Do akého veku dieťaťa je nutná sterilizácia dojčenských fliaš?

Zodpovedané
31. máj 2021

Dobrý deň,

rada by som sa s Vami poradila ohľadom sterilizácie dojčenských fliaš.

Do akého veku dieťaťa je nutná sterilizácia fliaš?

Ak bude dieťa piť umelé mlieko do troch rokov, je nutné stále sterilizovať?

Do akého veku je nutné preváranie vody z kohútika?

Ďakujem

Dobrý deň,

preváranie vody ak žijete na Slovensku, tak v podstate všade je kohútiková dobrá a nie je nutné. Ak ju prevárate, tak po roku už ozaj nie je nutné.

Sterilizácia fľaší je najlepší spôsob ako ich naozaj ponechať čisté, nezávadné. Neexistuje niečo ako doporučenie do kedy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas