Je nutné zarábať nemliečne kaše s dojčenskou vodou?

Zodpovedané
6. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nemliečnych kaší.

Je nutné zarábať nemliečne kaše s dojčenskou vodou?

Môže dieťa piť čistú vodu z vodovodu, alebo musím dávať iba dojčenskú?

Kvalita pitnej vody v našej lokalite je v poriadku. Skúšala som malej podávať vodu po lyžičkách, žiadna reakcia nebola.

Ďakujem

Dobrý deň,

nemliečne kaše sa robia prevarením vody, ktorá vychladne. Nie je potrebné zarábanie s dojčenskou vodou.

Dieťatko cca po 8 mesiaci môže piť klasickú vodu z kohútiku (ak je zdroj vody overený a trubky nie sú veľmi staré).

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička