Je nutné ročnému dieťaťu na dovolenke v Grécku kupovať dojčenskú vodu, alebo može piť neperlivú minerálku?

Zodpovedané
22. júl 2022

Dobrý deň,

s ročným synom sa chystáme na dovolenku do Grécka.

Je nutné kupovať mu dojčenskú vodu, alebo može piť neperlivú minerálku?

Mám mu tam ovocie umývať kupovanou vodou, alebo je bezpečné použiť z kohútika?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám povedať ako je to bezpečnosťou.

Osobne by som radšej volila možnosť umývania kupenskou vodou. Po roku môže dieťa aj neperlivú minerálku, ale podľa toho akú Niektoré majú vysoké obsahy iónov, čo v kombinácii s teplom a ľahkou dehydratáciou zo slnka by nemuselo pôsobiť dobre. Istota je dojčenská.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička