Dvojročnému synovi nejde stiahnuť predkožka. Máme ísť na urológiu?

Zodpovedané
21. aug 2019

Dobrý deň

môj synček má 2 roky a 3 mesiace a nejde mu stiahnuť predkožka. Pokúšame sa o to každý večer počas kúpania.

Máme to nejako riešiť?

Stačí počkať do puberty, kedy sa to vplyvom hormónov upraví?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pokúšajte sa počas kúpania aj naďalej, môžete skúsiť aj sedacie kúpele v sleze (kúpite v lekárni), po ktorých ide predkožka sťahovať ľahšie. Pokúšajte sa jemne, aby nedošlo k natrhnutiu.

Do puberty určite nečakáme!

Zdraví chlapci by mali mať plne stiahnuteľnú predkožku do 3 rokov. Takže, ak dovtedy toto nedocielime, tak bude nutná urologická kontrola (teraz ale zatiaľ stačí po kúpaní skúšať sťahovať ako robíte).

Na nej niekedy stačí iba správnou technikou predkožku stiahnuť a je to. Inokedy sa predpíše masť, alebo až operačný zákrok. To už zhodnotí urológ.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas