Je problém, keď dvojročnému chlapcovi nejde stiahnuť predkožka?

Zodpovedané
18. apr 2019

Dobrý deň,

môj syn má 2 roky a nejde mu stiahnuť predkožku.

Zlepší sa to ešte, alebo to je už problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto veku už niektorým chlapcom predkožka ide stiahnuť pekne celá, ale ak nejde, nie je to problém. Je potrebné denné šetrné sťahovanie počas teplého kúpeľa.

Ak neviete ako presne, postačí jedna návšteva lekára, ktorý Vás poučí. Je potrebne naozaj jemne nie nasilu, aby nevznikali trhlinky a jazvičky, ktoré by neskôr mohli viesť k fimóze.

Ak synček po 3. roku nebude mať plne stiahnuteľnú predkožku, je potrebné ísť na urologické vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas