Dvojročný syn nerozpráva. Musíme to už riešiť s lekárom?

Zodpovedané
26. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho syna, ktorý má 29 mesiacov a ešte nerozpráva. Povie len mama, tata, babi a zopár slov. Nič nechce zopakovať.

Keď niečo chce, tak na všetko ukazuje a povie toto.

Je potrebné to riešiť s lekárom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vo Vašom prípade by som už odporučila ďalšie vyšetrenia u synčeka, ktorý nerozpráva.

Vo svojom veku by už mal aspoň v jednoduchých krátkych vetách niečo hovoriť. V prvom rade ORL vyšetrenie (pre vylúčenie poruchy sluchu), ďalej vyšetrenie neurológom, psychológom a v neposlednom rade aj logopéd.

Viac som sa tejto problematike venovala aj v tejto odpovedi:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas