Je bežné, že 6-ročné dieťa má 6 dní teplotu?

Zodpovedané
23. dec 2022

Dobrý deň,

v piatok sme boli so 6-ročnou dcérou u lekára, lebo mala zvýšenú teplotu a kašeľ. Lekárka jej predpísala Solmucol, zobrala jej aj výtery na rozbor či nejde o chrípku. Výtery boli negatívne, ale teplotu mala stále až do 39°C. V utorok sme boli opäť u lekárky, pretože dcére teplota neklesala. Predpísala jej antibiotiká Cefixime a na vlhký kašeľ užíva stále Solmucol. Anitibiotiká užíva druhý deň a teploty má stále - už 6 dní - do 38,5°C. Podávame jej aj Nurofen alebo Paralen. CRP jej na vyšetrení nekontrolovali.

Prečo má tak dlhodobo zvýšenú teplotu?

Je potrebné s ňou ísť na pohotovosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri množstve ochorení je sprievodným príznakom horúčka. Pokiaľ reaguje na lieky (Paralen, Nurofen) a zníži sa, tak nie je potrebné ísť na pohotovosť.

Horúčky pri virózach môžu trvať aj týždeň až 10 dní.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas