Je jedálniček mojej 6-mesačnej dcéry v poriadku?

Zodpovedané
9. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom jedálnička mojej 6-mesačnej dcéry. Je na umelom mlieku a prikrmujem ju od ukončeného 4. mesiaca.

Ráno o 7:00 zje 120 g mliečnej kaše, mlieko nechce vypiť. Na desiatu má ovocný príkrm, na obed jej pripravujem 150 g mäsovo-zeleninového príkrmu. O 15:00 má opäť 120 g mliečnej kaše, stále z inej obilniny ako mala na raňajky. O 17:30 vypije mlieko, rovnako tak o 19:30 pred spaním. Mlieko pije ešte aj o 23:30 a ráno o 3:30. Počas dňa vypije asi 150 ml vody.

Neprekrmujem ju?

Sú intervaly medzi jedlami 2,5 - 3 hodiny v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

je evidentne dobrá papáčka, takto niekedy nejedia ani detičky o 3 - 4 mesiace staršie.

Ak ju nebolí bruško a nemá rapídne hmotnostné prírastky, tak to je v poriadku takto.

Ako olovrant by ste mohli ponúkať aj zeleninové polievočky, napríklad s pomixovanom ryžou či cestovinou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas