Je možné očkovať syna, ktorý má v nose bacil Serratia marcescens?

Zodpovedané
29. nov 2019

Dobrý deň,

mám 5 mesačného syna, ktorý mal dva mesiace sopliky. Nakoniec mu na ORL na výteroch zistili bacila Serratia. Dostal na 7 dní antibiotiká Uniflox. Na kontrolných výteroch tam stále baktéria bola. Syn nemá soplík a ani kašeľ.

Naša pediatrička by chcela syna zaočkovať aj napriek tomu, že to má v nose.

Je v takomto prípade očkovanie v poriadku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, je možné synčeka bez problémov očkovať.

Preliečenie "iba výteru" (synček nemá obtiaže) nie je vôbec potrebné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas