Nemusím sa preliečiť antibiotikami, keď mám bacil Serratia marcescens?

Zodpovedané
28. júl 2019

Dobrý deň,

vo výtere z nosa mu bol nájdený bacil Serratia marcescens. Ťažkosti žiadne nemám.

Je pravda, že nemusím byť preliečená antibiotikami?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,
ak nie sú prítomné žiadne klinické ťažkosti, nie je vždy potrebná antibiotická liečba. Dôležité je však pravidelné čistenie nosa - správna hygiena. Ak by sa objavili akékoľvek ťažkosti, ako napr. nádcha so zelenými hlienami, plné dutiny, vtedy ba sa mala zahájiť antibiotická liečba. Táto baktéria sa najčastejšie prejaví vtedy, ak je oslabený organizmus.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková