Je možné predávkovať bábätko Kanavitom?

Zodpovedané
5. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom možnosti predávkovania bábätka Kanavitom. V pôrodnici, kde som rodila sa vraj podáva injekčne. V druhom týždni života bábätka sme boli hospitalizovaní a tam mu predpísali Kanavit znova. Dieťaťu som ho podala v treťom týždni asi 3 kvapky.

Mohlo dôjsť k predávkovaniu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

keď sa v pôrodnici dáva muskulárne (injekcia do stehienka), tak nie je potrebné podávanie kvapiek.

Vitamíny A, D, E a K sú rozpustné v tukoch, takže je možné predávkovanie týmito vitamínmi.

Predávkovanie sa môže prejaviť ako hyperkoagulačný stav, methemoglobinémia, anémia, ikterus, porfyrínúria. Avšak pri predávkovaní nie je potrebná liečba, pretože biologický polčas fytomenadiónu je krátky (1, 2 až 3,5 hodín).

To znamená, že už toľko času po požití sa začína sám odbúravať.

Kanavit už nepodávajte opakovane a nemusíte sa báť. Bábätku nič nie je a ani sa mu nič nestane!

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas