Je normálna častá stolica u dvojmesačného bábätka na umelom mlieku?

Zodpovedané
28. apr 2022

Dobrý deň

syn má 2 mesiace, bol kojený a prikrmovaný. Teraz je týžden už výlučne iba na umelom mlieku Beba HA.

Pri každom papaní začal kakť. Doteraz mal stolicu 2-3x denne. Teraz je to po každej fľaške a so silnými krčami, napína sa, tlačí. Je to 6 - 8x za deň.
Výsledky zo steru a zo stolice mal v poriadku.

Čím to môže byť?

Máme zmeniť umelé mlieko, alebo sa to upraví?

Zdá sa mi to často. Hlavne tie kŕče a napínanie ma desia.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

treba konzultovať s Vašou doktorkou. Môže to byť začiatočný prejav alergie na bielkovinu kravského mlieka, ale aj prechodná viróza, či zmena spôsobená novým mliekom.

Skúste v prvom rade vymeniť značku mlieka - napr. za Sunar HA1. Ak budú pretrvávať problémy ďalší týždeň, treba kontaktovať lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas