Je normálne, keď sa štvormesačné dieťa zobudí a o pár minút je znovu unavené?

Zodpovedané
25. feb 2020

Dobrý deň,

môj štvormesačný synček je neustále unavený. Dám ho spinkať,niekedy spí cez deň 10 minút,niekedy 20 minút, niekedy 45 minút. Raritou je, ak spí hodinu (nerátam čas v kočíku na prechádzke,tam prespí, v noci taktiež dobre prespí).

Ide o to, že sa zobudí a buď sa napapá, alebo sa trošku pohráme a o pár minút si už znova pretiera očká od únavy. Zíva a húka/vyje až dokým ho znova neuspím.

Je takýto stav u takto malého dieťatka normálny?

Mliečko vždy doženie ku koncu dňa, ale cez deň tomu moc nedáva. Je na umelom mlieku. Niekedy vypije 160 ml, niekedy 50 ml.

Čo robiť, aby sa to ustálilo?

Ako nájsť nejaký pravidelný režim, ktorý by mu vyhovoval?

Začali sme prikrmovať, takže aj to ho teraz dosť rozhádzalo.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je nejaká presná rada, toto je problém mnohých mamičiek, každá si musí sama vytvoriť režim vhodné pre svoje dieťatko. Čo účinkuje u sestrinho dieťatka, nemusí u Vášho.

Sú detičky, ktoré spávajú zle, a sú detičky, ktoré spávajú dobre. Vášmu evidentne vyhovuje kočíkovanie, preto ako matka, by som s ním chodila na dlhšiu prechádzku aspoň 2x denne - doobeda, poobede, aby mi spal.

Prílišná únava dieťaťa si však zaslúži vyšetrenie o obvodného lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas