Je normálne, že dvojročný syn si vždy cvrkne do slipov?

Zodpovedané
25. feb 2020

Dobrý večer,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho mladšieho synčeka, ktorý mal v januári 2 roky. Od leta je odplienkovaný. Krásne sa pýta, ale predtým ako povie, že mu treba cikať, tak si cvrkne.

Je to normálne, alebo to mám povedať našej pediatričke?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

deťom sa to stáva, treba ho učiť tomu, aby to tak nebolo. Častejšie "ponúkať", aby šiel na toaletu. Pri hre deti často na takú banálnu vec "nemajú čas", nesústredia sa.

U detskej lekárky sa vyšetrením moču vylúči močová infekcia, ale nepredpokladám, že by bola, nakoľko stav trvá od leta. Dieťa je spokojné, neteplotuje a nemá príznaky infekcie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas