Má môj 3,5 ročný syn zápal močových ciest?

Zodpovedané
18. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 3,5 ročného syna. Počas dňa normálne pije, chodí cikať, teplotu nemá. Ale ako príde večer, ľahne do postele,
tak začne plakať a triasť sa, že nemôže spať. Že mu treba silno cikať, kríži nohy pritom. Pritom predtým sa normálne vycikal.

Takto chodíme na wc aj 5x za sebou, kde však vyciká len pár kvapiek. Už to robí tretiu noc.

O aký problém ide?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na vylúčenie zápalu močových ciest je vhodné vyšetrenie močového sedimentu. Hoci symptómy mu úplne nenasvedčujú, nakoľko problémy by boli počas celého dňa. Nie vyslovene iba navečer.

Skôr mi to príde ako nejaká reakcia na pobyt v postieľke v noci, či sa bojí, či nechce ísť spinkať atď.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas