Je nutné sťahovať denne predkožku?

Zodpovedané
28. júl 2022

Dobrý deň,

môjmu 16-mesačnému synovi som sa snažila od malička postupne a jemne sťahovať predkožku pri kúpaní. Pekne sa postupne uvolňovala, skončili sme cca v polovici. Avšak v poslednú dobu (odkedy poväčšine sprchujem v týchto letných mesiacoch) som to trošku zanedbala. Syn je navyše v štádiu, kedy si s tým moc nechce dať nič robiť. Nemám pocit, že by ho to bolelo, iba sa mu to proste nepáči. Tým pádom mi ani predkožka nejde stiahnuť, keďže sa stále odsúva. Nechcem mu ju určite sťahovať násilné, ani pod tlakom, aby si z toho nevytvoril traumu, že mu idem robiť niečo zlé a nepríjemné. Je navyše v období, kedy vôbec nespolupracuje.

Čo mám podľa Vás robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

to čo robíte, aj naďalej. Ak to ide, nenásilne bez traum sťahovať čo to ide. Pokiaľ nie je plne stiahnuteľná, nemal by sa tam ešte hromadiť zmývateľný obsah, takže o hygienu sa staráte nateraz dobre.

Toto je komplikovaný vek. Trošičku neskôr ho viete motivovať napríklad: Vojaci si nechajú umyť predkožku (toto konkrétne jediné ide na môjho syna 🙈). Musíte nájsť niečo na Vašeho. Sťahovanie predkožky bude postupovať samo, ako sa bude zväčšovať penis a bude dochádzať k spontánnym erekciám.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas