Je podľa Vás anémia u štvormesačného synčeka s hodnotou železa 8,9 ľahká alebo ťažká?

Zodpovedané
30. dec 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

Je podľa Vás anémia u štvormesačného synčeka s hodnotou Fe 8,9 ľahká alebo ťažká?

Je na mieste pri takejto hodnote podávať 2x8 kvapiek denne?

Kvôli čomu sa musí k tomu brať Pyridoxin a kyselina listová?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to určite hodnota, pri ktorej je liečba správny postup a je nutná pre dobrý vývin dieťaťa.

Pyridoxin a kyselina listová sa pridávajú ako podorná vitaminoterapia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas