Je polosed - poloľah v kočíku pre dieťa zdravší ako priamy posed?

Zodpovedané
26. okt 2022

Dobrý deň,

v poslednom čase sa vraj upúšťa od priameho sedu v kočíkoch, a preto sú novšie športové kočíky nastaviteľné do polosedu - poloľahu. Syn mi v takomto kočíku stále dvíha hlavu, alebo hornú polovicu tela a načahuje sa vpred.

Je polosed - poloľah v kočíku pre dieťa zdravší ako priamy posed?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ dieťatko samostatne nesedí, tak nie je vhodné vyťahovať športový kočík. Je lepšie radšej nechať dieťa vo vaničke, otočiť na bruško, nech z druhého vzpriamenia pozoruje celý svet.

Ani polosed nie je lepšia alternatíva na dlhšiu prechádzku. Ak ho máte využiť zopár minút, aby dieťa neplakalo, tak hold. Nie ako každodennú rutinu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas