Kedy ste začali dávať dieťatko v kočíku do polosedu?

zuzana1985
2. apr 2011

chcela by som vedieť kedy ste začali dávať dieťatko v kočíku do polosedu. Môj synček má 4,5 mesiaca a teraz keď je von už teplejšie začal von spávať veľmi krátko. Keď sa zobudí začne plakať, keď zo zoberiem na ruky ukľudní sa a začne pozerať okolo seba. Rozmýšľala som že ho začnem dávať už do športového kočíka do polosedu aby sa kukal okolo seba, ale myslím že je to ešte asi skoro. V ktorom mesiaci ste začali dávať deti do polosedu vy? ďakujem

zuzka1008
2. apr 2011

my sme začali teraz na jar, mame 8mes., a doteraz sme boli v hlbokom, už vonku nespinka a ak, tak málo... tak sa aspoň pozeráme na svet 🙂 inak niekde som čitala, že okolo 6mes je to idealne

helka101
2. apr 2011

My budeme mať polroka, v športovom sme asi tyžden či dva, a mala je v polosede ked je hore 😉 je kludna pekne pozera, a ked vidím že chce spinkat tak ju sklopím.. podla mna kludne môžeš, ved aj vajíčko sedačke, ja vlastne v polosede 🙂

evickapooh
2. apr 2011

no sportove kociare su urcene od 6 mesiacov ale ako ho davas do pololahu na cca 1 hodinu denne tak z toho este nebude mat skoliozu,ved niektore vanicky maju polohovatelne dno-ako napr. ten nas chicco- - a inac hlboke vanicky su urcene pre male babatka .alebo nemas vajicko ktore by sa dalo nakliknut na konstruciu ? z vajicka vidi von a predsa je v pololahu ved autosedacky -vajicka su urcene pre male babatka resp.pre novorodencov.no nasa mala cca 6 mesiacov ked som jej dala vysie chrbtovu cast v korbicke.nechcela som skor ved este male babatka maju slabu chrbticu a este pomerne tazku hlavicku...preto hrozi riziko skoliozy.

peepka
2. apr 2011

ked si vedel sam sadnut ..

zuzana1710
2. apr 2011

ja az od 7 mesiacov.dovtedy som ju vobec nedavala do polosedu ani doma pokial nemala silny reflux.este skus chvilku pockat.

evuliatko74
2. apr 2011

My sme vydrzali v hlbokom 6 mesiacov a potom sme isli do sportaku.
Ale vydrzali sme v hlbokom ledva ledva, no nechcela som ho skor davat do sportaku kvoli chrbtici, nech mu ju neznicim. 😉

lucikan
2. apr 2011

az ked bude naozaj vediet sam sediet, ziadne podopieranie sa u nas konat nebude

lucia.kl
2. apr 2011

my sme v šporťáku od 4 mesiacov a asi od 5 ich nadvihujem - tak isto aj vo vajíčku sedia poskrúcané deti a to by som povedala, že v tom kočíku je to menej škodlivé... a zas je to tak na hodinu denne...

mia258
4. apr 2011

Moja mala nedávno 7 mesiacov a v polosede sme na prechádzke asi tak týždeň-dva. Keď sme na prechádzke a nespí, tak chce pozerať okolo seba 🙂

vodnarky
4. apr 2011

okolo 6-tich mesiacov..aj to zo zaciatku malokedy,lebo vecsinou nam vonku zaspala.. 🙂

1zuzka1
4. apr 2011

od 5 mesiaca..

lussy666
4. apr 2011

az vtedy, ked si zo stvornozkovania sama sadla...ked mala 7 mesiacov, vlastne az vtedy som vytiahla sportak, dovtedy v hlbokom...a ked spi vonku, ze nejdeme na prechadzky, spi v hlbokom doteraz..neponahlaj sa...

misa0411
5. apr 2011

My sme začali daváť do sedu do športového až keď mal 8 a pol mesiaca. Zajedno vonku vždy spal a za druhé som nechcela zbytočne ho dávať do sedu kvoli chrbtici. A teraz keď vonku zaspí tak sklopíme a sme poležiačky.

aliza
5. apr 2011

ja si nemyslim, ze je to skoro, treba pocuvat dieta. Niektorym vyhovuje lezat na chrbte aj 7 mesiacov a niektore su sikovnejsie a pohyblivejsie uz od narodenia. Aky ma vyznam nosit ho na rukach? Ved to je blbost. Co by sa asi tak mohlo stat, ak ho das trochu vyssie? Ved refluxove deti su v takej polohe od narodenia a maju zdrave chrbty. My sme hlboky kocik ani nemali, maly je od narodenia v sportovom, ktory sa da dat do uplneho lahu a kedze sa mu tiez zvyklo vracat mliecko, z coho chytal strasne stikutky, tak som ho sem tam davala vyssie, najma po jedeni a to mal tiez okolo 4.mesiacov. Uz tu raz bola taka debata o pasivnom sedeni a poskodeni chrbtice...nikde na svete neexistuju studie, ze by skore posadzanie viedlo napriklad ku skolioze. Skolioza ma uplne ine priciny a pasivne posadzanie k nim urcite nepatri. Tu u nas sa davaju novorodenci odgrgnut v sedacej polohe. Babatko sa posadi na kolena a tak sa dava odgrgnut. To by muselo mat vsetko anglicke obyvatelstvo skoliozu, nakolko tu hlboke kociky mozno len ako modny hit, vacsina vozi novorodencov prve 3 mesiace vylucne v autosedackach alebo v golfkach, ktore sa ani nedaju dat na lezato. Ja to neobhajujem, aby ma niekto zle nepochopil, ale na SK je tolko 'mytov', ktore sa traduju z jednej generacie lekarov na druhu, ale ziadne nove vyskumy, statistiky, nic. Tak, ako sa to robilo pred 30.rokmi, tak sa to robi dodnes a nikto sa ani len neodvazi o tom pochybovat alebo si o tom aspon nieco nastudovat a potom su matky zmatene lebo instinkt im hovori nieco ine, ale 'mudre' okolie z nej hned robi 'krkavciu' mat, ktora vedome ublizuje svojmu dietatu.

tibinka22
5. apr 2011

pokial ma podoprety chrbatik, cize je v polosede, tak mu to ublizit nemoze, a viem ake to je ked dieta nechce v kociku lezat, presli sme si tym a takisto sme davali do polosedu asi od tych piatich mesiacov 😉

tosomja
5. apr 2011

pokiaľ je v hlbokom kočíku možnosť polohovania, tak na jeden stupienok sa môže dať...ja som moju dávala asi od dvoch mesiacov, mala reflux a nič jej nie je...do športového ako 4 mesačné je ešte podľa mňa skoro, lebo je tam iný sklon opierky ako v hlbokom...my sme v športovom od 6 mesiaca, lebo sme sa do hlbokého nezmestili 😉

stanislavao
5. apr 2011

pokial dieta nevie samo sediet, tak ma byt vo vodorovnej polohe, aby sa chrbatik a svalstvo mohlo pekne vyvijat.

pimpulienka
6. apr 2011

My sme vaničku vymenili až keď mala Tami cca 8,5 mesiaca. Je to skoro vo vašom pripade ešte

bambola
8. apr 2011

ja som malej vyzdvihla o jeden stupen asi ked mala tych 4,5 mesiaca ako mate vy. bola strasne zvedava a rada sa pozerala von, ked zaspala tak som sklopila. ten jeden stupen bol este menej ako ked ju dam do autosedacky. myslim, ze sa nic nestane ked das vyssie o jeden- dva stupne, lepsie ako ju v autosedacke vozit

luciole
26. apr 2011

a nerozmyslala si nad babysatkou alebo nosicom? odtial pekne vidi, je pri maminke, kedy chce zaspi a aj ty budes mat volne ruky a ziadne obmedzenia kam sa da/neda ist ako s kocikom 😉

usiko
26. apr 2011

no, ani my nejdeme s odporucaniami lekarov a zdraveho rozumu, ale ideme s hlasom dietata....ked mala dcera asi 5 a pol mesiaca, tak uz dva tyzdne sme ju kocikovali tak, ze ja som ju niesla na rukach a mama alebo niekto tlacil hlboky kocik......lebo v nom plakala od zaciatku prechadzky do konca......az sme vybrali sportovy, ktory sa neda datdo lahu, a aj ked ma to mrzi, lebo ona este sama nesedka, ale vozi s v nom...proste sa jej to paci, pospi, aj ocumuje okolo a tak....pediatricka povedala,ze je to oki, ak je dieta 'prelomene' na zadocku a chratik ma pevny a rovny, nie gulaty....

mikolajova.zuzana
24. aug 2011

moja mala sa zahlienuje od mliecka od narodenia, a detska lekarka mi kazala davat do zvysenej polohy, a ked som ju mala vo vajicku, tak vravela ze je to dobra poloha. Do vanicky som jej musela davat vankusik, aj doma v postielke mi spi na vankusiku sice na boku, ale v hlbokej na vankusiku na chrbatiku. A ja prvu dcerku som dala do sportiaku na polosed ked mala 5. mesiacov, ale vacsinou mi dovtedy spala v kociari, cez zimu sa jej fajn spalo, a teraz co mam mladsiu ma 3,5 mesiaca a sme v sportovom v polohe skoro lezmo, lebo tam nie je uplne na rovno a ma rovny chrbatik, lepsie ako v autosedacke, tam ma mam pocit zagulateny trosku, a myslim si ze nie je problem. Ved deticky s refluxom sa davaju od narodenia do vyvysenej polohy, a ved aj dieta od troch mesiacov nosievate na rukach tvarou dopredu, jedna ruka pod zadockom a druha pred bruskom alebo pod pazuskou a vtedy je tiez tlak na kostrc a zadocek, a nevadi to. A moja sa uz mesiac riadne dviha a ked jej dam ruky tak okamzite sedi, tak sa vytiahne a ked je na vankusiku tak sama sa uz dviha chce sediet, co ju samozrejme sediet este nedavam, ale podla mna polosed v kociariku nevadi. A nakoniec aj tak vacsinou viac ako dve hodinky na prechadzke nie ste, aj vo vajicku by nemalo byt viac ako dve hodinky. A hlavne nech je babenko spokojne. A aj v nosici je dieta podoprete pod zadockom a myslim ze v polosede v kociariku ma viac spevneny chrbatik ako v nosici, aj ked je tam napevno, tak neviem preco robia niektore okolo toho take caviky ze az po pol roku a ked bude sam sediet, sak nikto to male neda do sedacej polohy - ale polosed :D 😀

fattamorgana
24. aug 2011

ja som vytiahla športiak až keď mala pol roka. keby sa ešte zmestila do hlbokého, nechala by som ju v ňom aj dlhšie. neoplatí sa s tým ponáhľať - kvôli chrbátiku.

acikaa
24. aug 2011

my sme vo sportovom od 6.mesiaca ale ked bola vo vanickovom prevedeni tak som ju jeden cas nadvihovala asi ked mala tych 4 a pol mesiaca koli chorobe aby jej hlieny nestekali do hrdielka a to tiez na radu lekarky.

lubik78
24. aug 2011

do sport.kociku od 4.5 mesiaca 😉

hori
24. aug 2011

ked mala asi 8 mesiacov, vo februari, ked sa konecne trochu oteplilo... predtym som sa bala mrazov, tak hlboky kocik bol istejsi... mala uz davno chcela vykukat... a paradoxne... sediet ani v tom veku pevne este nevedela, takze tiez sme par mesiacov ficali len v takom pololahu...

lillika
24. aug 2011

Mne mala vo vanicke nechcela byt vobec,bola uplakana a nervozna,tak sme od malinka pouzivali vajicko.sportak asi od 4,5mesiaca.velmi sa jej pacilo,ze moze pozerat von a odvtedy vozenie v kociku miluje 😀 😀 😀

lizatko1009
24. aug 2011

4.5mesiaca, ale mali sme kocik kde sa dalo vo vanicke polohovat opierka chrba inac nie a autosedacku na konstrukcii? to nikdy

p.j.jacky
24. aug 2011

Kludne ho daj do sportacku a do polosedu.Nasa Adelka je refluxne babatko a od narodenia je vo zvysenej polohe a to na doporucenie lekarov.Dokonca som tu prosila o radu aky sportacik je dobry pre tak male mimi,lebo ani ona nechcela byvat vo vanicke.Je pravda ze ma tu podaktore mamicky ukrkali,ale kto nezazije,nepochopi.A dietatko samo vie ako mu je najlepsie.Tak si uzivajte kocikovanie dokial je krasne ,bez babusenia. 😀

nguyen
30. aug 2011

4,5 mesiaca? Ja som tak rada ze som vanicku ani nekupovala, malu vozime v nakliknutej autosedacke a coraz castejsie v satke...ale my nejak extra nekocikujeme, to iba ked niekam ideme, kde sa mi z roznych dovodov neda/nehodi satka