Je pri viróze bežné, aby mal syn aj na siedmy deň zvýšenú teplotu?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

7-ročný syn mal virózu s 2-dňovou teplotou 37,5 - 37,8°C. Odvtedy má stále zvýšenú teplotu. Už celých 7 dní má okolo 37,1°C. U lekárky sme boli pred 3 dňami, CRP mal 12. Sople aj kašeľ u neho stále pretrvávajú.

Je pri viróze bežné, aby mal aj na 7. deň zvýšenú teplotu?

Ako dlho môžu ešte zvýšené teploty pretrvávať?

Kedy je potrebné znova vyhľadať pediatra?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to možné. Teraz sú takéto dlhšie virózy "v obehu". Pokiaľ nebude mať výstupy nad 38,5°C, tak nie je nutné vyhľadať lekára. Respektíve, pokiaľ stav nebude trvať viac ako 2 týždne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas