Je normálne, že deti majú pri chorobách dlho zvýšenú teplotu?

Zodpovedané
9. mar 2023

Dobrý deň,

náš 2,5-ročný synček bol pred mesiacom chorý, mal teplotu 39°C. Veľmi rýchlo mu to prešlo. Týždeň na to zostal znova chorý, teplota už však nebola taká vysoká. Mal len do 38°C. Viac však kašľal a tiekli mu z nosa hlieny. Už sa nám zdalo, že to prechádza, ale zase začal pokašliavať. Navštívili sme teda lekárku, ktorá mu predpísala Pamycon a Trifed. Večer má však stále zvýšenú teplotu od 37,3 - 37,8°C. Chystáme sa znovu k pediatričke.

Je normálne, že majú deti pri chorobách takto dlho zvýšenú teplotu?

Ďakujem

Dobrý deň,

z textu neviem ako dlho a ako často, teda sa neviem vyjadriť k tomu, čo je normálne a čo nie.

Vyzerá to, že mal viacero viróz po sebe. Pri viróze môže dieťa teplotovať aj 3 - 7 dní.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas