6-ročnému nejde stiahnuť predkožku.

gutusa1
14. júl 2019

Prosím maminky o vaše skúsenosti,hlavne tie čo máte starších chlapcov.
Syn má 6 rokov a stále mu nejde stiahnuť predkožku. Nakoľko nemá žiadne problémy dr. odporúča počkať a nechať to na prírodu a neísť rezať na urológiu. Myslíte, že sa to môže ešte upraviť aj bez zásahu? Máte niekto skúsenosť, že sa to chlapcom aj neskôr upravilo? Natierame slezovou masťou už dlhšie ale nezlepšuje sa to.

kika831
14. júl 2019

@gutusa1 my sme toto prave riesili so starsim 6 rocnym synom. Tiez mu to neislo stiahnut a tiez sme sa rozhodli to zatial neriesit. Lenze stalo sa nam, ze sa mu dostal do pipika na plazi piesok a dostal z toho zapal a tu uz nebolo co riesit. Museli mu to na urologii stiahnut. Prvych 5 dni bolo hroznych, ale zvladli sme to. Ak mozem odporucit, tak pokial nie je ziadny iny problem, tak stahujte doma. Vdaka hormonom sa to postupne upravi. Drzim palce

lubik87
14. júl 2019
lubik87
14. júl 2019

Môj má 6 a pol dierku veľkú ako 1 centovka predtým mal malinkú mazeme keď.nezabudneme a kázeň.mu stále.natahovat pipík po kúpaní povoľuje to o 100tiny MM ale povoľuje :D do 15 to dáme aj bez 🙂

vea28
14. júl 2019

Ahojte, tiež som riešila túto záležitosť, ale môj syn má len 2 roky a 3 mesiace. Odstrkoval mi ruku, keď som mu chcela predložku posunúť. Povedala som si,že to nechám tak, aby nemal problém pri cikaní vonku, keď mu pomáham, aby sa nebál. Prečítala som si ten článok od lubik87 a ďakujem, že už to riešiť nemusím.😁

limetka69
14. júl 2019

@lubik87 preco mi pise, ze clanok nie je k dipozicii. joj, tak som to chcela prečítať. 😊

vea28
14. júl 2019

Neotvorí ti ho, ale opäť klikni na to modré a dá ti ho do Google, potom to nájdeš.

seahorse27
14. júl 2019

Moj ma 4,5 roka a doteraz mu sla predkozka stiahnut len minimalne. Pri kupani mi tiez odstrkoval ruku, ale posledne tyzdne si pipik sam zacal natahovat, ale ze brutalne - az mna to boli, ked to vidim 😁 A dovoli uz aj ockovi pri kupani stiahnut predkozku, proste chlapska zalezitost - ide mu to uz cca do 1/2 zaluda, co je uspech za tych par tyzdnov. Inak nicim nenatierame, len mechanicky skusame a ide to.

gutusa1
autor
14. júl 2019

Ďakujem vám za odpovede, verím, že to príroda vyrieši a nemusíme sa zbytočne obávať...

daakotaa
14. jún 2020

@gutusa1 ahoj. Upravila sa synovi predkožka? Moj má tiež 6 rokov a mám problém že sa mu dá siathnuť do polovice a potom ju má miestami prirastenú a miestami uvolnenú. Neviem čo robiť ..či este počkat alebo nie.

gutusa1
autor
14. jún 2020

@daakotaa v decembri sme boli na urológii a odlepovali nám to operačne, syn bol v narkóze vzhľadom k veku, trvalo to celé cca 15min (samotný zákrok cca 2 min), po zákroku syn nemal žiadne bolesti, ranky, v pohode cikal...

ivana1206
7. júl 2020

@gutusa1 ahoj, nás to čaká v piatok... Máme cca polovicu prilepenú... Koľko má malý rokov?

ivana1206
7. júl 2020

@gutusa1 jaj, prepáč, už vidím... V tom strese, čo prežívam som si nevšimla, že príspevok si zadala ty... Dúfam, že aj nám to dopadne tak super ako vám...

bezmena80
7. júl 2020

@ivana1206 a kolko ma syn rokov prosim? Moj 10 rocny to este stale ma miestami prilepene,ale vidim ze sa to meni,ale fakt to ide pomaly, bojim sa aby sa to nakoniec naozaj nemuselo nejak operacne riesit.

ivana1206
7. júl 2020

@bezmena80 malý má 4 a pol,ale známy urológ povedal, že v puberte môže,ale nemusí povoliť a potom môže mať problémy...a čím staršie dieťa, tým viac sa hanbí... Z jednej strany to pekne povolilo po macani v slezovom macerate,no tá druhá časť absolútne...

ivana1206
10. júl 2020

@bezmena80 máme to za sebou, všetko ok 😉