Je správanie môjho 16 mesačného dieťaťa v poriadku?

Zodpovedané
12. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom správania môjho 16 mesačného dieťata.

Popis správania:

  • Keď sa mu niečo znepáči, tak reaguje krikom. Prípadne chce človeka uhryznúť, štípať (samozrejme nie vždy, ale zasa to nie je len 1x za deň.
  • Niekedy býva nekľudný, najmä večer si nevie nájsť svoj režim.
  • Rozpráva, len sem tam - málokedy.

Cvičí Vojtovu metódu.Pred cvičením takýto nebol, rozprával, bol kľudný.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

reagovanie krikom, či zlostenie sa je pre niektoré deti typické. Neviem aký máte režim cez deň, či pozerá televízor, čo papá, koľko sa vybehá, neviem prečo máte v takomto veku Vojtovku.

Neviem Vám nič špeciálne odporučiť. Bohužiaľ, to presahuje možnosti internetovej poradne v týchto podmienkach a najmä všetko by bolo iba teoretické radenie. Vy musíte zistiť ako dieťa najlepšie upokojiť a ako vyhovieť jeho potrebám, aby ste boli všetci spokojní.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas