Je v poriadku dlhodobo zvýšená teplota u dvojročného dieťaťa?

Zodpovedané
3. mar 2022

Dobrý deň,

moje dieťa má 2 roky a 3 mesiace. Už dlhodobo má teplotu 37,1°C meranú v konečníku.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

a odráte 0.5°C po nameraní? Je to merané kedykoľvek cez deň? Nemá žiadne iné problémy iba takúto teplotu? Vyšetril ho lekár?

V populácii sú niektorí jedinci, ktorú majú telesnú teplotu aj vyššiu. Treba však vylúčiť rôzne patológie a zospovedať na viaceré otázky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas