Je v poriadku, keď štvormesačný synček naťahuje nožičky a zoviera pästičky?

Zodpovedané
14. okt 2020

Dobrý deň,

mám štvormesačného synčeka, ktorý je usmievavý a aktívny, všetko by najradšej hneď vedel. Ak mu to nejde, tak sa zlosti.

Keď ho dávam na chrbátik, že sa hráme, alebo ho niekde položím, tak veľakrát mi spraví, že začne úplne naťahovať nožičky. Ručičky má zovreté v pästičky pri hlavičke. Rukami trasie a zadržiava pri tom na chvíľočku dych.

Je takéto správanie normálne, alebo by som mala vyhľadať odbornú pomoc?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to normálne správanie.

Detičky vystierajú nožičky aj zvierajú pästičky - spolu s trasením je to často prejavom, že sa im niečo nepáči. Buď poloha, že leží, alebo napríklad chlad.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas