Kedy očkovať MMR vakcínou pri odložení očkovania z neurologických dôvodov?

Zodpovedané
8. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom MMR očkovania. Neurologička odporučila synovi posunúť očkovací kalendár. Tak sme začali prvýkrát očkovať až v 8. mesiacoch.

Prvé a druhé očkovanie Prevenarom 13 a Hexavakcínou mal v apríli a júni. Teraz by ho mali preočkovať Hexavakcínou v decembri.

Naša predošlá pediatrička ho omylom objednala o dva mesiace skôr, teda v októbri s tým, že dva mesiace hore dole. Zaskočilo ma to, lebo som chcela rozostupy medzi vakcínami dodržiavať tak ako sú dané v očkovacom kalendári. Chcela som, aby sa mu správne vytvorili protilátky. Preto sme na očkovanie v októbri nešli a čakáme na december.

Odvtedy sme zmenili pediatričku a tá navrhla očkovať MMR vakcínou začiatkom novembra a preočkovať Hexavakcínou v decembri. Avšak bojíme sa, keďže nám neurologička odporúčala posunutie očkovania, aby sa malému niečo nestalo. Asi by som bola pokojnejšia, keby sa posunulo aj očkovanie MMR vakcínou. Syn má v novembri 15 mesiacov, ale v očkovacom kalendári je zapísaná prvá dávka MMR vakcíny na 14 - 17 mesiacov.

Je vhodnejšie najprv ukončiť očkovanie Hexavakcínou a až potom začať očkovanie MMR vakcínou?

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

v tomto prípade by som Vám odporučila otázku ako je prekopírovať a napísať na túto stránku www.sprievodcaockovanim.sk

Na hlavnej stránke úplne dole je: Položiť vlastnú otázku.

Možnosť najprv doočkovať hexavakcínou a potom po mesiaci zaočkovať MMR je asi za mňa pre Vás najschodnejšia.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas