Je v poriadku takáto reakcia na bodnutie včelou?

Zodpovedané
18. júl 2021

Dobrý deň,

môj 3,5 syn bol včera bodnutý včelou do nohy a po chvíľke na to zabudol. V noci - asi po siedmych hodinách od bodnutia mu noha spuchla a dostal aj horúčku. Teplota išla ľahko zraziť. Dávam mu Fenistil, no opuch pretrváva.

Je takáto reakcia bežná?

Čo nám odporúčate?

Asi mesiac dozadu ho tiež bodla včela a nemal žiadnu reakciu.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže byť takáto reakcia. Včelí jed je pomerne agresívny.

Nateraz nič iné okrem Fenistilu a samozrejme zvýšeného sledovania kvôli teplote nie je potrebné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas