Je znížený tep u 3-ročného dieťaťa pri tachykardii počas spánku v poriadku?

Zodpovedané
18. okt 2022

Dobrý deň,

3-ročná dcéra má vrodenú srdcovú vadu - tachykardiu. Nejaký týždeň u nej pozorujem veľmi nízky tep v spánku, ktorý dokáže klesnúť na 58. Taký pri jej diagnóze nemávala. Aj počas choroby, keď prechladla mala vždy vyšší pulz.

Je to v poriadku?

Bola aj nachladnutá.

Môže to mať súvis?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o bradykardiu. Ak je sledovaná pre vyššie pulzy u kardiológa, tak určite by som to s ním konzultovala.

Nemohlo sa stať, že užila vyššiu dávku lieku (ak berie na tachykardiu)?

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas