Je zväčšené bruško u novorodenca v poriadku?

Zodpovedané
1. jan 2021

Dobrý deň,

moje dvojtýždňové bábätko má enormne väčšie bruško. V poslednej dobe je synček nepokojnejší. Vyzeralo to, že má problémy s vetrami, vždy sa pritom pučí.

Začala som mu dávať Espumisan. Stolica i moč je v každej plienke. Na stravu si dávam pozor. Poradňu máme až o týždeň.

Je zväčšené bruško u novorodenca v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

to Vám neviem povedať. Z fotky sa nedá stav bruška hodnotiť, na to je potrebné vyšetrenie dieťatka, bruško popočúvať, prehmatať, dieťatko vyšetriť.

Ale, ak bábätko ma stolicu spontánne, vetry odchádzajú, nevracia prúdom, má pocikaných aspoň 5 plienok denne a pije mliečko tak by malo byt v poriadku.

Áno problém s vetrami asi bude, dávajte Espumisan 5x denne 25 kvapiek + s nožičkami cvičte + masáž bruška od pupka krúživé kolečká, postupne väčšie a väčšie v smere hodinových ručičiek aj 3 x denne 5-10 minút v tepelnej miestnosti (najlepšie pri zapnutom fukári).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas