Väčšie bruško u novorodenca

ajulienocka
30. dec 2020

Ahojte,chcem vas poprosit o radu,ci je normalne vacsie brusko u 2tyzdnoveho novorodenca.V poslednej dobe je nepokojnejsi,vyzeralo to,ze ma problemy s vetrami,vzdy sa pritom puci.Zacala som mu davat Espumisan. Stolica i moc je v kazdej plienke,ale brusko nie je tvrde.Na stravu si davam pozor.Poradnu mame az o tyzden,viem,ze koliky su u chlapcov bezne,len ma zneistuje to brusko v nepomere k hrudniku.Dakujem

jaskolka
30. dec 2020

Zavolaj pediatricke, nevadí, že poradňu máš až o týždeň. Podľa mňa by také bruško byť nemalo, ale nevyznám sa, ja by, som v každom prípade kontaktovala doktorku, nečakala by som.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evkakozickova
30. dec 2020

@ajulienocka skús poriadne pomasírovať bruško,a potom zaviesť rektalnu tyčinku odídu tak vetry. Ak nepomôže choď radšej ešte dnes na pohotovosť.

marcellka32
30. dec 2020

Keď bol môj syn malý, tak mával také bruško, dávali sme kvapky (názov už neviem, ale čosi lepšie ako espumisan), cvičili sme nozkami aby sa vyprdkal, a večer teplý kúpeľ, neplakal, lekárka hovorila, že ak neplače je to ok, po čase pribral 🙂 a už to bolo ok, ma 11 rokov a je ok....ale choď radšej sa aj ty na pohotovosť ukázať

exotka444
30. dec 2020

Moja mala presne také isté ak nie aj horšie. Tiež sa to pediatricka nezdalo poslala nás na sono bruška a verdikt bol extrémne zaplynené čreva ale neriešili ďalej. Dávala som probiotika a asi v pol roku už mala bruško oukej prešlo to samo

ninusa4
30. dec 2020

Moj syn maval take bruško , mal problemi s kolikami prve mesiace.

titla
30. dec 2020

Syn mal take brusko. Bol strasne nafuknuty, pediatricka sa az cudovala, ze nereve nonstop ako tur taky nafuknuty... Davali sme mu probiotika, espumisan aj coliprev pri kazdom kojeni. Az na to nafukovanie nemali u neho koliky az taky zly priebeh (poznam deti, co prebrestali cele hodiny, on nastastie nie). Teraz ma 18 mesiacov a nafukuje ho doteraz.

tatinka
30. dec 2020

@ajulienocka mne sa tam trosku zda nabeh na diastazu rozidene svalstvo bruska,hypotoniu teda slabe brusne svalstvo....skus sa aj na to spytat...

fiafia
30. dec 2020

Skúsenosť nemám. Mala mala kolíky ale nie takéto bruško. Radšej to treba konzultovať.

rubinka
30. dec 2020

@ajulienocka - to je diastaza, môj syn mal tiež, časom sa upravilo samo ale bol sledovaný na chirurgii a nesmela som ho dávať ani pasť koníčky, dávať na brucho. Mohol len ležať na chrbte kým sa to neupravilo. Mal to do cca 10.tyzdna

aneta129
23. nov 2021

@ajulienocka ako ste dopadli?

20andrejka20
19. jún 2022

@ajulienocka prosím Vás ako to s Vami skončilo? Čo Vám na to bruško povedali, dali? Dcérka má tiež presne tak isto veľké ale už dlhšie. Ďakujem

exotka444
19. jún 2022

@20andrejka20 nám nsto nič nedali ani nič nezistili. Proste ho má len také. Teraz má dva a pol a má ho vypuklé stále