Kedy je vhodné zaviesť 5,5-mesačnej dojčenej dcére ďalšie chody do jedálnička?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pridávania príkrmov do jedálnička mojej 5,5-mesačnej dojčenej dcéry.

Začali som ju prikrmovať po ukončenom 4. mesiaci. Zatiaľ má zavedených 9 druhov zeleniny, 3 druhy mäsa (asi 20 g) a lepok. Trojzrnnú kašu jej sem-tam pridám do obedného príkrmu. Zatiaľ dostáva iba obed, porcia má asi 100-120 g. Spapá vždy všetko bez problémov.

Kedy jej mám pridať ďalšie chody ako raňajky, desiatu, olovrant a večeru?

Môžem jej zvýšiť porciu mäsa na 40 - 50 g?

Ďakujem

Dobrý deň,

porciu mäska pokojne zvýšte a v pohode si prestaňte vážiť porcie - riaďte sa chuťou dcérky.

Čo sa týka ďalšieho chodu, môžete zaradiť buď desiatové ovocie alebo večernú kašu. O 3 - 4 týždne potom ďalší chod. O ďalší mesiac a viac potom olovrant. Posledné prichádzajú raňajky medzi 10. - 12. mesiacom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas