Môžem zaviesť chlieb na pravidelnej báze?

Zodpovedané
30. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradit ohľadom stravovania mojej 8,5 mesačnej dcéry.

Raňajky - materské mlieko.
Desiata - mixované jablko, hruška, banán, slivka, 100 - 120 ml, vždy 1 kus ovocia.
Obed - 5 x v týždni mäsovo-zeleninový príkrm, 1x ryba (losos)/šošovica + zelenina, 1x žĺtok + zelenina, maximálne 200 ml.
Olovrant - materské mlieko.
Večera - jogurt alebo kaša, max 15 ml.

Môžem zaviesť chlieb na pravidelnej báze?

Ak áno. také aké množstvo a s čím ho kombinovať?

Čo chýba v jedálničku môjho dieťaťa?

Dcéra váži skoro 11 kg. Snažím sa sledovať gramáž, lebo je veľká jedáčka.

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete zaviesť chlieb alebo aj iné obiloviny - kuskus, bulgur, ryža, ktoré môžete dávať napríklad so zeleninou ako večeru a jogurt posunúť na olovrant.

Chlieb môžete zaviesť, nakoľko obsahuje soľ, tak nie na dennej báze. Pokiaľ by dcérka zjedla pol krajca, tak 3x týždenne.

To isté s bielym rožtekom. Ak ho zje celý, tak dajme tomu maximálne 3x týždenne. Môžete kombinovať s nátierkami (či už zeleninovými z príkrmu, alebo občas Lučina detská či maslo).

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička