Ako zavádzať príkrmy 7 mesačnému dieťaťu?

Zodpovedané
18. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom postupného zavádzania príkrmov pre 7 mesačné dieťa. Už máme zavedené základné druhy zeleniny, mäsa a ovocia. Ešte plánujem zaviesť lepok (formou krupice) a žĺtok.

Čo potom?

Mám striedať to, čo máme zavedené až do 8. mesiaca a potom zaviesť mliečne príkrmy?

Čo sa týka chodov, tak teraz máme zavedenú desiatu a obed.

Kedy môžeme pridať ďalší chod?

Kedy prejsť už na plné dávky jedla?

Ďakujem

Dobrý deň,

môžete pokračovať v zavádzaní ďalších druhov zeleniny, mäsa aj ovocia. Je toho veľa, čo môžete zaviesť. Potom pokojne jogurt, bielok.

Ak máte pocit, že dieťatko by zvládlo večeru, tak ju zaveďte už teraz. Napríklad formou kaše.

Neviem úplne, čo myslíte tým plné dávky jedla. Dávajte dieťatku už pokojne toľko príkrmu, koľko sa Vám zdá, že mu chutí. Neorientujte sa "váhou" jedla ale Vaším dieťaťom. T.j. kŕmte ho kým otvára pusinku.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička