Kedy odporúčate očkovanie Bexsero vakcínou?

Zodpovedané
29. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom očkovania Bexsero vakcínou. Syn bude mať 8 mesiacov a radi by sme mu dali teraz Bexsero, neskôr Nimenrix.

Sú nejaké riziká pri očkovaní Bexsero do 2. roka?

Aký máte názor na očkovanie touto vakcínou?

Stretli sme sa s názorom, že niektorí pediatri odporúčajú nepovinné očkovania až po 2. roku života.

Ďakujem

Dobrý deň,

naopak Bexsero je vhodné podať čím skôr, aby bol čím skôr chránený. Meningitídou trpia najviac detičky vo vekovej skupine do 2 rokov, takže tento názor, že očkovať až po 2. roku nie je korešpondujúci s prevalenciou ochorenia.

Čo sa týka nežiadúcich účinkov. Býva po ňom horúčka častejšie ako po iných vakcínach.

Som za očkovanie touto vakcínou (môj syn ňou očkovaný je).

V podstate teraz máte ideálny čas na očkovanie v 8. mesiaci , preočkujete sa v 10. mesiaci a potom normálne budete pokračovať v očkovacom režime v 11. mesiaci (Hexavakcína).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas