Nimenrix a Bexsero vakcína

18. nov 2022

Ahojte, chceli by sme dat zaockovat syna na meningokoky, ma 20m, a Doktor nam odporucio, aby sme ich dali naraz. Teda nimenrix s bexserom. Neviem ale, ja som sa s tym nestretla este. Vsetci davaju zvlast...

Vase deticky ako dostali tieto vakciny?

Dakujem!

lusinkaj85
18. nov 2022

Ja som dávala prvý nimenrix v 19m a bexsero dám už až keď budem mať 2r, lebo potom sú len dve dávky. Do dvoch rokov by musel mať tri dávky.

evica17
18. nov 2022

@lusinkaj85 oboje vakcíny majú buď tri alebo dve dávky ? A cena oboch je tých 100 eur ?

autor
18. nov 2022

@lusinkaj85 po 2r sa uz neda?

evica17
18. nov 2022

Dá sa, len do dvoch rokov musíš dať tri dávky, q ak už dávaš po dvoch rokoch,stačia dve dávky. Pri nimerixe cena 100 eur za dávku čo viem. Bexsero neviem, ale ak tiež,tak to je dosť za ockovanie

autor
18. nov 2022

@evica17 jaj aha... Tak lepsie by bolo najprv dat nimenrix... A po 2 rokoch bexserom.

lusinkaj85
18. nov 2022

@evica áno, ako si napísala, po 2r sa dávajú dve dávky bexsera, tam ešte neviem aká je cena. Za nimenrix som pred mesiacom doplácala 49, 29e a polovicu mi VšZP preplatila cez peňaženku zdravia, nimenrix je len jedna dávka. Rovnako tak aj bexsero by mali preplatiť polovicu z každej dávky.

autor
18. nov 2022

@lusinkaj85 a treba podat nejaku ziadost do poistovne, aby nam ju preplatili?
Mali ste aj nejake vedlajsie? Teploty?

lusinkaj85
18. nov 2022

No ja som podávala žiadosť cez tú aplikáciu VšZP peňaženka zdravia, kde sa priloží len doklad o úhrade. A nemal absolútne žiadne vedľajšie účinky. 🙂