Kedy sa očkuje proti meningokokovi?

Zodpovedané
7. okt 2021

Dobrý deň,

mám 6 mesačné dieťa a zvažujem očkovanie proti meningokovi. Doktorka nám zatiaľ nič nespomenula. V 7. mesiaci máme aj operáciu slabinovej hernie.

Kedy sa očkuje proti meningokokovi?

Dá sa očkovanie odložiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

po druhom povinnom očkovaní, ktoré ste absolvovali v 5. mesiaci už môžete pokojne dať vakcínu Bexsero. Opakovať sa bude potom o 2 mesiace.

Treba to naplánovať mimo operácii. Takže by som asi až po operácii dala, to už však musíte skonzultovať s Vašou pani doktorkou.

Nimenrix sa potom môže podať od 1. roka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas