Má 15 mesačná dcérka vysoké teploty zo zúbkov, alebo je chorá?

Zodpovedané
5. mar 2020

Dobrý večer,

mám 15 mesačnú dcérku, ktorá má už druhý deň teploty 39 - 40°C. Má ich len poobede a v noci. Zrážam jej ich kúpeľom vo vlažnej vode a v materinej dúške, striedam Paralen a Nurofen. Žiadne iné príznaky nemá.

Môžu to byť zúbky?

Tlačia sa jej nejaké von, tak neviem, či ísť k pediatrovii. Plačlivá nie je a je relatívne v pohode.

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť aj o teplotu zo zúbkov, nakoľko má teplotu iba 2x za deň. Avšak ak takto vysoké teploty pretrvávajú viac ako 3 dni je nutné vyšetrenie lekárom.

Môže ísť o šiestu chorobu ak nemala, o virózu, o bakteriálnu infekciu. Koniec - koncov aj o zúbky.

A keď až 40tky nie sú také typické pre zúbky. To už rozhodne lekár vyšetrením - zajtra k nemu choďte.

Nurofen dúfam dávate podľa váhy 10mg/kg váhy - hovorím o Nurofen sir 100mg/5ml: t.j. ak má 10kg tak 5ml, 11 kg tak dávate 5,5ml ..12 tak 6ml - ako to vyrátať je v tomto príspevku:http://https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas