Má môj 15-mesačný synček znaky autizmu?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom 15-mesačného synčeka. Behá, ukazuje prštekom, reaguje na meno, kýve áno. Okrem toho je šikovný, robí ťap ťap, dáva papa, ukáže aký veľký bude, aký silný, vie dať serus, ťap. Rozumie ak poviem napi sa, sadni si atd. Vie ako robí havko, mačička, strašne miluje deti.

Avšak mám pocit, že odkedy začal chodiť, tak prestal kývať nie. Skôr to povie. A nechce po nás veľmi opakovať zvuky. Činnosť napodobní ale zvuk akosi veľmi nie.

Ide o znak autizmu?

Ďakujem

Dobrý deň,

nevidím žiadne známky autizmu. Od 18. mesiaca je potom možný samodiagnostický skríning M-CHAT:

https://vyskum-autizmu.webnode.sk/news/skrining...

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas