18 mesačné dieťa nerozpráva

6. aug 2020

Ahojte mamičky mam 18 mesačnú dcérku a ta mi vôbec nerozpráva, povie iba mama, baba, napodobní zvuky zvieratiek asi 6 zvieratok vie napodobniť.Ako robí komár, alebo vysávač to vydáva ten istý zvuk.Ked jej poviem nech urobí ťapi ťapi tak to vie, alebo kolo mlynské tiež, proste mam pocit že reaguje ale čo mi je divné, že ked vyjdeme vonku tak ma nechce držať za ručku ale ide si iným smerom.Potom ma trošku chytí za ruku a zasa ma pustí. Alebo mi začne utekať iným smerom. Robia to aj vaše deti ? Nieje to znak autizmu? a ktomu aj tá reč?

h2
6. aug 2020

Veď má len rok a pol, čo by si od nej chcela? Je to úplne normálne, poznám aj deti, ktoré nehovorili takmer do 3 rokov.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
6. aug 2020

Máš uplne normálne dieťa.....a nie, to čo si popísala nie sú znaky autizmu.....všetky deti jednoducho idú kam chcú a v určitom veku aj utekajú iným smerom ako chce mama.....čo sa týka rozprávania veľa detí začne až v škôlke a aj to je uplne ok...každé dieťa ide svojim tempom a je šikovnejšie v niečom inom....vo veku 3-4roky sa to všetko aj tak vyrovnáva....

baja05
6. aug 2020

Môj syn je na tom nejak podobne a má 20m. Povie mama, baba, ham, svoje hatlaninky a napodobní hasičov. Ešte ani zvieratká nechce opakovať ☹️ občas sa stane, že mi odpovie ako robí kravička, koník ale to iba výnimočne. Keď som sa na to pýtala dr tak vravela, že to sa stáva (on rozprával a zrazu prestal). Ale má vedieť ukázať čo chce, kde chce ísť a to dokáže fakt perfektne, že niekedy som až prekvapená. Ale aj tak sa sama seba pýtam kde som spravila chybu keď vidím teda počujem iné deti v jeho veku rozprávať kopec slov. A straaašne začal byť ukričany, pre všetko čo nie je po jeho nastane nenormálny krik a hádzanie sa o zem 😭

1katus1
6. aug 2020

@h2 mne dcéra začala rozprávať v 3 rokoch a čo? Čo by ste chceli ? Veď je ešte malička . Ak ste našli daku tabuľku kde je to napísané alebo niekto z okolia rieši to že ešte nerozpráva tak kašlite na to , každé dieťa má svoj čas. Ešte vás bude.hlava bolieť keď sa rozrozprava

lucilaines
6. aug 2020

Ja baby neviem kde na tie genialne deti chodite, sle moj maly ma teraz 22 mesiacov, chodime s rovesnikmi na ihriska, plavanie, cvicenie, no proste stale sme medzi detmi a ja nepoznam ani jedno v tomto veku, ktore by rozpravalo. Asi take su, ale myslim, ze to je skor vynimka. Drviva vacsina je na urovni mama, tata, papat, pripadne nejake skompleniny a prve slabiky slov. A to, ze ide opacnym smerom. Prosim ta, moj sa rozbehne uplne prec odo mna, este mi aj zakyva. Mas uplne normalne dieta, netreba sa tolko sledovat a stresovat.

katulienkamoja
6. aug 2020

Moja dcéra má 2,5 roka teraz začína rozprávať , takže kľud...

nini1010
6. aug 2020

Nechajte tak baby.Kamoskam isto 18 mesacne deti uz rozpravsju tak je divne ak ona nie 🤦‍♀️

lavender21
6. aug 2020

Ja mám dve deti tak môžem povedať že naozaj každé je individuálne. Staršia v roku a pol hovorila tiež len mama, baba, tato, dedo, bábo... rozkecala sa v dvoch rokoch. A mladšia má rok a pol a začína skladať vety už... Určite sa rozkeca netreba to riešiť. Veľa treba dieťaťu čítať, aj keď nerozpráva teraz si tvorí slovnú zásobu...

sapetka
6. aug 2020

Haha ved sa sprava normalne na 1,5 r dieta🙈moj zacal rozpravat na 2r. Bud kludna citajte si rozpravajte

sunny8
6. aug 2020

Moja v takom veku rozprávala ale nechodila. A nechodila ešte dlho po tom. Nerob si zbytočne starosti. Poznám aj 4-5 ročné deti čo nehovoria. Podľa mňa ešte počkaj kým to začneš riešiť 🙂 zo dňa na deň sa môže rozhovor

sunny8
6. aug 2020

Rozhovorit

nikpa
6. aug 2020

Podľa tvojho opisu je úplne normálna, co by si chcela od 18 mesačného dieťaťa aby ti recitovalo básničky? Ked sa nerozrozprava po 2,5 roku tak potom môžeš spozorniet a riešiť aspoň logopéda

veronice
6. aug 2020

Moja 18m uplne presne to iste. Akurat ze ona ani zvuky zvieratiek nenapodobnuje. Iba vsetky zvieratka robia ga ga 😁 ale v knizke ich ukaze ked sa jej pytam kde je prasiatko, konik, vtacik a pod.... Nepanikar, este maju cas. Ja sa chystam robit paniku az o pol roka 😁👍 minuly mesiac sa behom par dni odplienkovala na kompletku den aj noc tak sa vytesujeme momentalne z toho 🙂 kazde dietko ma svoje tempo na vsetko 🙂

veronice
6. aug 2020

@nikpa sesternicina mala veru v 18m uz zvladala lahke basnicky 😁 ale ina je cela daka sikovna 😊 hlavne teda recovo, aj ucitelky v skolke ze su z nej namakko. Ale presne ako sa tu vravi, kazde dieta je ine, netreba hned robit paniku 🙂

nikpa
6. aug 2020

@veronice to je skôr výnimka. Viacej deti v tom veku ešte moc nerozpráva

veronice
6. aug 2020

@nikpa tak tak 🙂 autorka mozno tiez stretla takuto vynimku a vystrasilo ju to 😁 treba sa tesit z inych posunov vo vyvoji ta rec pride 🙂

lolazmola
6. aug 2020

😀 jasne ze je to normalne ja ma 22 mesacnu dcerku a tiez nechce ist za ruku uz teraz sa aspon vieme dohodnut ktorym smerom ideme.🙂 a mozem ti povedat ze poznam aj deti ktore v 18 mesiach ani zvieratka nenapodobnovali urcite mas sikovnu dcerku, neboj sa 😉❤

deti95060810
6. aug 2020

nestresuj...ešte má čas...

berenika39
6. aug 2020

u obou kluků bych tohle napsala tak ve dvou půl letech🙂. Aha, a jací jsou to mudrlanti....nene, ted nemusí mluvit, v tom věku by měla ukazovat, reagovat...to, že nedělá to, co ty chceš, je jedině správně - ideální období na vzdor, na dělání přesně toho opačného, než ty chceš. Tak je to správně, bud ráda🙂

siska53
6. aug 2020

Mas uplne normalne dieta!!! Hladas problem, kde nie je.

Nasi obaja vedeli asi tolko, co tvoje a a robili to iste.. s tym behanim inym smerom.. takze kluud! Hovorit zacali az v 2,5 r. A obaja su vyrecni az dost. Maju 8 a 10 r. A su uplne v poriadku. 🙂

susul
6. aug 2020

Necitalansomnvsetky komentare, ale odporucam knihu o deckej reci, da sa stiahnut na uloz to. Su tam dobre rady. Ak sa rec nebude rozbiehat ani po 2,6 roku, ak nebude dcera napredovat odporucam objednat sa ku klinickemu logopedovi. Ten Vas isto usmerni.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mon2523
7. aug 2020

ja by som zatial ziadnu vadu nehladala. niektore deti blabocu a niektorym to proste trva, no myslim si ze sa mala rozkeca a potom budes na toto kludne tiche obdobie este rada spominat

romanodaniel
18. feb 2021

Zdravím mam 18 mesačného syna a nerozpráva, dokonca ani nevníma na svoje meno,
Mam pocit ze je pravdepodobne autista
Niekedy povie baba a niekedy vydáva také zvuky
Je to znak autizmu? Vďaka za odpovede

autor
18. feb 2021

@romanodaniel tak moja ma teraz 2 roky a už opakuje slová skoro všetko opakuje ale zatial ich nespája síce niekedy aj spojí že mama daj , ale niekedy nechce spájať ale všetko už opakuje aj vie ako sa volá aj kolko ma rôčkov, takže vyčkaj ono sa to zlepší ...

katpox
18. feb 2021

No moj ma 19 m.vie povedat tank, zvierata iba vtacik civ, no a napodobnuje motor auta, vybuchy,... Ucim ho zvieratka ale nic, ako ukaze ked poviem havo, vie tancovat kolo kolo, tapusky uz davno ovlada tlieskat, aj sam si tlieska ked sa mu daco podari, vkladacky ho nebavia, ani stavba vezi, radsej si prinesie taku svoju sadu srobov a montoje, knihy o zvieratkach ako pozrie ale radsej si prinesie o traktoroch, dokaze polhodinu nadsene sledovat hovnocuc a najlepsie boli traktori a male lietadla cez leto, to bol nadseny, ja nerobim z toho rodeo je sikovny, nepride mi ako autista za to, ze nerozpráva ale chape, ked nieco od neho chcem spravit a rad mi pomaha v kuchyni a zametat s metlickou... No sa smejem, ze sa narodil s motorom v srdiecku😎