Má moja 26 mesačná dcéra šiestu chorobu?

Zodpovedané
17. okt 2019

Dobrý deň

moja 26 mesačná dcéra v sobotu dostala vysoké teploty, ktoré trvali do nedele rána. Odvtedy sa teplota neobjavila a teraz v stredu ráno som si všimla, že má výsyp po brušku. Ide o červené fľaky.

Môže ísť o šiestu chorobu?

Ďakujem vopred za odpoveď

Dobrý deň,

pre šiestu chorobu sú typické 3 dni vysoké teploty a potom výsyp drobný vo veľkosti špendlíkovej hlavičky. A to na hrudníku, brušku alebo končatinách.

Výsyp je pomerne typický, prípadne urobte fotku a pošlite. Budem vedieť skôr zhodnotiť. Z toho, čo píšete skôr nejde o šiestu chorobu. Ak teda od nedele nemala žiadnu - ani zvýšenú teplotu.

Každopádne šiesta choroba sa nijak špeciálne nelieči, ani výsyp pri nej. Takže iba znižovať teplotu ak je a mať pokojový režim a dostatok tekutín.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas