Má náš 5 mesačný synček šiestu chorobu?

Zodpovedané
16. nov 2019

Dobrý deň,

môj 5 mesačný chlapček má 3 dní teploty, ktoré sa nedali sa znížiť pod 37,9°C. V piatok sa začal vysypávať. Dnes má výsyp už aj okolo očí, celú hlavičku za uškami, bruško a ide mu to aj na nôžky. Teploty už od piatka nemá. Od kašľa užíva Prospan.

Ide o šiestu chorobu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ z foto nevidím hrudníček - kde výsyp býva typický. Na hlavičke mi skôr pripadá ako pootláčaný od spánku a spotenia, ale iné v podstate nevidím.

Klinický stav aký popisujete je typický pre priebeh 6.choroby, takže zrejme to bude práve toto ochorenie.

Vyrážka býva drobné ružovkasté pupáčiky, ktoré neprominujú nad povrch kože, sú veľkosti špendlíkovej hlavičky. Typicky bývajú hrudník,bruško, menej na končatinách a hlavičke.

V liečbe 6.choroby stačí znižovať teploty nad 38 st.C, dávať tekutiny, teplo, pokojový režim (a ak kašle samozrejme od kašľa dávajte naďalej).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas