Má moja 8 mesačná dcérka šiestu chorobu?

Zodpovedané
22. dec 2021

Dobrý deň,

máme 8 mesačnú dcérku, ktorá od piatku teplotovala. Maximálna teplota v sobotu bola 38,6°C. Bola viacej uplakaná, chcela byť len na rukách. Nechcela príkrmy, len sa dojčila.

V nedeľu už len občas maximálne do 37,5°C. Dnes som si všimla výsev. Ráno začal na vlasovej časti hlavy a teraz aj pod plienkovou časťou a na chrbátiku.

Môže to byť šiesta choroba?

Viem, že je to vysokoinfekčné. My momentálne nikam nechodíme a ani nikto k nám. Manžel chodí maximálne 1x týždenne na nákup, ale aj to s FFP3 respirátorom.

Kde by sa mohla nakaziť?

Ďakujem

Dobrý deň,

na 99% ide o 6tu chorobu. Šiesta choroba je naozaj vysoko nákazlivá a nejakým spôsobom sa deti dokážu nakaziť aj počas tvrdého lockdownu. Viacero mamičiek mi to potvrdilo.

Ak aj s dcérkou nikam nechodíte, bolo by dobré, aby aspoň spávala na balkóne na čerstvom vzduchu aspoň 2 hodiny denne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas