Má moje dieťa normálny prejav atopického ekzému?

Zodpovedané
14. nov 2021

Dobrý deň,

dcére bola určená diagnóza atopický ekzém. Dostala mastičky a olej do kúpeľa. Jar a leto ešte ako tak zvládne, ale teraz ako začala zima si neviem rady.

Je toto normálny prejav atopického ekzému?

Fľaky má najhoršie na nohách. Občas má fľak aj na ramene a lakťoch. Keď to namastím, je to ešte horšie a začervená to. Okrem toho jej po zmiznutí ostávajú nepekné biele fľaky na koži.

Používam Eucerin na atopickú pokožku.

Čo nám odporúčate?

Treba ísť znovu ku kožnej lekárke?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite je vhodná opätovná návšteva kožného lekára a okrem mastí zrejme aj užívanie antihistaminík.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas