Má náš 2-ročný syn boreliózu?

Zodpovedané
30. aug 2022

Dobrý deň,

náš syn má dva roky a od jeho šiestich mesiacov má kožný ekzém. Na píšťalach a lakti sa mu vyhodili takého fľaky. Má ich cca mesiac. Neriešili sme ich, pretože spočiatku to vyzeralo presne ako ekzém. Teraz sa to rozširuje.

Horúčku nemá, chutí mu, vládze, neregistrujeme zmeny nálad. Iba tento kožný nález. Mal kliešťa cca 2 mesiace dozadu, prisatý bol len pár minút, vyšiel úplne ľahko a celý.

K lekárovi pôjdeme.

Mohla by to byť borelióza?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre boreliózu je netypické, že by bol fľak obojstranne.

Skôr by som rozmýšlala nad mykózou - dieťa by som odoslala na kožné vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas