Mohol sa dvojročný syn nakaziť boreliózou?

Zodpovedané
7. jún 2019

Dobrý deň,

môj dvojročný syn mal presne pred dvomi týždňami na predlaktí kliešťa. Asi po 2 až 3 hodinách sme mu ho bez problémov vytiahli. Na ruke mu nezostala žiadna stopa po kliešťovi.

Pred štyrmi dňami sa mu však na krku objavil fľak.

Je šanca, že sa za takú krátku dobu nakazil boreliózou?

Nemal by mať flak na mieste, kde bol kliešť?

Vďaka za odpoveď

Dobrý deň,

hoci literatúra píše, že k nakazeniu boreliózy dochádza väčšinou po 24 hodinách prisatia kliešťa, sú prípady kedy sa ochorenie prejaví aj pri prisatí v kratšom trvaní.

Je potrebné ATB preliečenie cestou OL alebo infektologickej ambulancie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas