Má dcérka pokračovať v antibiotickej liečbe?

Zodpovedané
27. sep 2022

Dobrý deň,

mojej 2,5-ročnej dcérke začali v pondelok večer horúčky do 40°C. Nedali sa jej poriadne zraziť. Druhý deň som bola u lekára, lebo som sa zľakla, že to môže byť z kliešťa, ktorého mala pred pár dňami na hlavičke.

CRP bolo negatívne a nemala žiadne iné príznaky, ani hnačku, ani bolesť hrdla. Aj papala.

Teploty stále pretrvávali. Zo štvrtka na piatok som išla na pohotovosť, lebo boli stále veľmi vysoké a nevedela som ich zraziť. Zábaly som nerobila, lebo mala stále nôžky studené. Nič jej nenašli, ani hrdlo nemala červené. CRP negatívne. Vraj to bude šiesta choroba.

No teploty pretrvávali aj v piatok, ale to už 38,5°C. Počkala som do soboty, stále mala teploty. Všimla som si, že je už malátna, podlamovali sa jej nohy. Preto som išla v sobotu na pohotovosť. CRP 8, zobrali jej ster a vraveli, že má veľmi červené hrdlo. Vraj potrebuje antibiotiká. Predtým mala hrdlo čisté. Dali jej Ospen 3 x 3 ml.

Dnes prišli výsledky a ster je negatívny.

Mám jej dávať ďalej antibiotiká?

Trochu sa rozjedla. Dnes bola prvú noc bez teplôt. Prikladám fotku hrdla zo soboty, keď bola na pohotovosti.Volala som lekárke a sestrička povedala, že mám pokračovať.

Dočítala som sa, že to môže byť aj mononukleóza. Tú mala staršia prekonanú, no neviem kedy, keďže byvala stále chorá.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri negatívom CRP antibiotická liečba Ospenom nemá opodstatnenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas